Otázky

Výhody B-lite implantátov

Aké sú hlavné výhody B-lite implantátov?

Ich hlavnou výhodou je nižšia váha v porovnaní s inými, na trhu dostupnými, implantátmi s rovnakým objemom . Vďaka vyššej kohezivite vnútornej náplne majú v prípade prasknutia minimálnu tendenciu k úniku gélu do organizmu. Jedinečná štruktúra gélu navyše umožnuje trvalejšie udržateľný tvar implantátu. Špeciálna štruktúra gélu tiež umožňuje lepší prehľad zobrazovania prsnej žľazy pri mamografickom vyšetrení. Táto náplň je odolnejšia voči vysokým tlakom, čo ocenia najmä ženy potápačky. A v neposlednom rade, pri umiestnení B-Lite implantátov pod žľazu u subtílnejších žien je ich vzhľad prirodzenejší, navyše nedochádza k časom viditeľnému vlneniu implantátu ako v prípade použitia klasických silikónových implantátov.

Ideálna pacientka na zväčšenie pŕs B-Lite implantátmi
Pre koho sú B-lite implantáty najviac vhodné?

Vzhľadom na ich nižšiu váhu sú vhodné pre každú ženu, ktorá túži po väčších prsiach. Ich ľahkosť sa prejaví najmä pri športových aktivitách, menším zaťažením chrbtice, resp. z dlhodobého hľadiska menším poklesom prsníkov vplyvom gravitácie.

Jazvy po zväčšení prsníkov B-Lite implantátmi
Rada by som vedela, aké jazvy budem mať, ak si vyberiem na zväčšenie pŕs ľahšie implantáty. Líšia sa jazvy po operácii od zväčšenia inými silikónovými implantátmi?

Nie, jazvy sú po aplikácii B-Lite implantátov štandardne veľké a sú závislé najmä od veľkosti implantátu a miesta jeho aplikácie.

Životnosť B-Lite implantátov
Aká je životnosť B-Lite implantátov?

Tak ako ostatné implantáty najnovšej generácie, aj B-Lite implantáty majú doživotnú záruku garancie, bez potreby ich výmeny vplyvom opotrebovania po určitom čase.

Operačný postup pri vložení B-Lite implantátu
Vkladajú sa B-Lite implantáty nejakým špeciálnym spôsobom?

Spôsob aplikácie B-Lite implantátov je identický s vkladaním iných implantátov pri zväčšovaní prsníkov. Je ich možné implantovať z inframamárneho, transaxilárneho ako aj periareolárneho prístupu.

História B-Lite implantátov
Ako dlho sú už implantáty B-Lite na trhu? Sú naozaj overené?

B-lite imlantáty patria medzi implantáty, ktoré sú síce na trhu v porovaní s niektorými dlhodobo etablovanými značkami kratšie, museli však prejsť dôkladným klinickým skúšaním a európskou certifikáciou pre možnosť ich aplikácie. Taktiež, ako pri ostatných používaných prsných implantátoch, sa neustále dôsledne sleduje ich bezpečnosť použitia v zmysle rozvoja pooperačných komplikácii.

Cena B-Lite implantátov
Koľko stojí zväčšenie prsníkov ľahkými implantátmi B-Lite?

Cena B-Lite implantátov závisí od tvaru a veľkosti, sú však drahšie ako ostatné na trhu dostupné implantáty. Ich cena je pribižne od 1800 Eur, je k nej však potrebné pripočítať aj cenu za operačný zákrok.

Kontraindikácie pri zväčšení prsníkov B-Lite implantátmi
Dá sa povedať, že je B-Lite implantát pre niekoho nevhodný? Existujú nejaké kontraindikácie pre jeho vloženie pri zväčšení prsníkov alebo modelácii?

Pre aplikáciu B-Lite implantátov platia rovaké pravidlá indikácií a kontraindikácií ako pre iné implantáty používané pri zväčšovaní prsníkov.

Hojenie a rekonvalescencia po aplikácii B-Lite implantátov
Ako prebieha hojenie po augmentácii prsníkov ľahšími implantátmi B-Lite? Je rekonvalescencia rýchlejšia alebo nejako odlišná v porovnaní so silikónovými implantátmi?

Zo skúseností je možné tvrdiť, že pacientky pociťujú subjektívne menšie napätie prsníkov po ich zväčšení, obzvlášť pri použití väčších objemov, ako aj pri ich použití v prípade modelácie spolu s augmentáciou prsníkov. Pooperačný priebeh je teda lepšie tolerovaný a rekonvalescencia rýchlejšia.

Materiál použitý na výrobu B-Lite implantátov
Aký materiál sa používa na výrobu B-Lite implantátov? Čím sa líšia od silikónu, že pri rovnakom objeme majú implantáty menšiu váhu?

Hlavnou odlišnosťou skladby B-Lite implantátov je rozdielnosť vnútorného obsahu vytvárajúceho hlavný objem a zároveň aj váhu implantátu. Ten je v prípade B-Lite tvorený silikónom so vzduchovými bublinkami, mikrosférami, ktoré gél nadľahčujú, na rozdiel od bežných implantátov plnených iba silikónom, respektíve vodným roztokom. Povrch B-Lite implantátov je rovnaký ako dlhodobo overený, klasický povrch bežných implantátov.

Implantáty B-Lite: okrúhly alebo anatomický tvar
Sú implantáty B-Lite dostupné v oboch variantoch, teda v okrúhlom i anatomickom tvare?

B-Lite implantáty sa vyrábajú v oboch najčasteších formách, v okrúhlom ako aj v anatomickom prevedení.

Výmena implantátu: silikonový alebo B-Lite implantát
Zaujala ma informácia o ľahších B-Lite implantátoch. Mám prsia pred rokmi zväčšené silikonovými implantátmi, zvažujem teraz modeláciu prsníkov s výmenou implantátov. Pokiaľ zvolím odľahčené implantáty, je šanca, že pokles prsníkov bude s pribúdajúcimi rokmi menší?

Váš prípad je jednou z ideálnych indikácií na použitie odľahčených B-Lite implantátov. Pokles pŕs vplyvom gravitácie svedčí o zmene elasticity Vašej kože, ktorá potrebuje upraviť, zmodelovať. Použité implantáty môžu byť rovnakej veľkosti, ako boli pôvodné, môžete však bez obáv ísť aj do väčších objemov, nakoľko váha B-Lite implantátov je výrazne nižša a pri súčasnej modelácii je väčší aplikovaný objem lepší. Prsia budú mať v porovnaní s klasickými implantátmi menšiu tendenciu klesať s pribúdajúcimi rokmi.

Menej elastická koža – silikón alebo B-Lite?
Po tehotenstve a dojčení mám prsia bez objemu a chcem si ich nechať zväčšiť implantátmi. Bojím sa však, aby prsia rýchlo neklesli, kožu mám nepružnú, povolenú. Mohli by mi pomôcť ľahké implantáty?

Práve výrazne povolená koža je jedným z faktorov, ktorý treba brať do úvahy pri rozhodovaní sa o úprave poprsia. Veľakrát je v takýchto prípadoch nutná modelácia, úprava nadbytočnej kože, ako aj pozície bradavky s dvorcom, spolu s prípadným doplnením objemu, ktorý treba realizovať s rozumom. Dopĺňaný objem je totiž priamo úmerný váhe a teda následnému zaťaženiu prsníkov váhou implantátov, ktoré sú už aj tak dosť elasticky vyťažené. V takomto prípade voľba ľahších implantátov B-Lite, pri ich väčšom objeme, prinesie výrazný benefit pre ďalšie zaťaženie kože, a tým aj tvaru prsníkov.

Aktívny šport s B-Lite implantátmi
Túžim po väčších prsiach, zvažujem augmentáciu implantátmi. Pracujem ako trenérka, aktívne sa venujem fitness, každodenne posiľňujem a behám. Zaujali ma ľahké implantáty B-Lite, ale neviem, ako sú odolné v porovnaní so silikónovými? Môžem o nich vôbec uvažovať?

Odľahčené implantáty B-Lite sú vyrobené podľa najprísnejších noriem, podobne ako ostatné prsné implantáty tak, aby boli schopné odolať maximálnemu zaťaženiu bez ich poškodenia. V prípade ich použitia nie je žiadna pochybnosť o ich odolnosti. Práve naopak, špeciálny gél B-Lite implantátov umožňuje ich vyššiu odolnosť voči tlaku, zároveň je schopný zachovať tvarovú pamäť pri mechanickom dráždení. Pozitívom tiež je, že pre fyzicky aktívne ženy znamená nižšia váha menšie zaťaženie chrbtice a zároveň subjektívne tiež nižšiu váhu na hrudníku, ktorá nie je obmedzujúca pri fyzickej aktivite.

1