Recenzie

Reaugmentácia s mastopexiou po poklese implantátov

“Na prvej augmentácii s mastopexiou som bola pred 2 rokmi u iného p. doktora v Bratislave. Išla som vtedy z veľkosti košíka A na C (dávali mi 350ml) Motiva. Žiaľ, prsia po dvoch rokoch dosť viditeľne klesli a nepáčila sa mi ani veľká medzera medzi nimi. Rozhodla som sa, že si dám prsia ‘prerobiť’ a zvolila som p. doktora Boháča. Už od prvej konzultácie som videla veľký rozdiel medzi konzultáciou s prvým doktorom a doktorom Boháčom. Všetko dobre vysvetlil, bol trpezlivý, profesionálny a veľmi ľudský. Zároveň sme pre vizualizáciu skúšali aj novú veľkosť implantátu v špeciálnej podprsenke – keďže som sa rozhodla, že okrem úpravy poklesu pŕs chcem aj väčší objem. Dohodli sme sa na 605ml, guľatý tvar, odľahčený implantát B-lite. V ambulancii som na porovnanie skúsila váhu neodlahčeného implantátu tej istej veľkosti a B-lite. Rozdiel vo váhe bol dosť veľký, takže som nemala čo riešiť, hoci cenovo sú B-lite drahšie, ale chcela som predísť opätovnému poklesu. Operácia bola cez dvorec prsníka (tak ako pri prvej operácii) a zároveň sa upravovala jeho veľkosť. Všetko prebehlo super, doktor mal výbornú náladu, pani anestéziologička bola neskutočne milá tiež. Už som vedela čo ma po operácii čaká, našťastie som ani po prvej nemala nejaké veľké bolesti a pri druhej to bolo tak isto, povedala by som, že ešte lepšie. Prsia sú krásne a vedľa seba, z čoho sa neskutočne teším. Taktiež sa mi objem opäť vrátil vyšie – kde má byť, takže už žiadne ‘psie uši’. Prechod je krásne plynulý. Čo viac dodať, iba toľko, že ďakujem veľmi pekne pánovi doktorovi a jeho úžasnej asistenke Zuzke, ktorá všetko vybaví za vás a pomôže s čím sa len dá. Prajem veľa spokojných pacientov a aby mal pán doktor ešte aj o 30 rokov takú perfektnú náladu ako vždy keď sme sa videli. Veľká vďaka.

— Simona

Augmentácia prsníkov s ultraľahkými implantátmi

Touto recenziou by som sa nielen rada poďakovala svojmu lekárovi doc. M. Boháčovi a celému jeho teamu, ale takisto by som rada apelovala na všetky zeny, rôzneho veku, ktoré snívajú o určitej vonkajšej zmene. Dobre vieme, že to, ako vyzeráme, má obrovský vplyv na to, ako sa cítime. Vzhľad je v určitej miere dôležitý pre každého z nás, ide ruka v ruke s našim sebavedomím a to zase ovplyvňuje náš celkový výkon a kvalitu nielen osobného, ale aj pracovného života. Neodmysliteľným faktorom plastickej/estetickej chirurgie je zdravie a to by malo byť našou prioritou.
Mám 27 rokov, som profesionálny športovec, živím sa takisto modeligom a môj vzhľad je pre mňa veľmi dôležitý. V Roku 2011 som podstúpila svoju prvú augmentáciu prsníkov. Naturálne som mala dvojky prsia, nikdy som však nemala pekný guľatý tvar a dvorce bradaviek boli väčšie ako sa mi páčilo. S prvými prsiami som vydržala osem rokov. Za 8 rokov súťaženia, diét, zmeny postavy, záťaže, gravitácii atď sa moje prsia zmenili na nepoznanie. Keď som mala podprsenku všetko bolo v poriadku, pri plavkách som už nebola taká sebavedomá a pri takzvanom “hore bez” som úprimne povedané mala naozajstný problém so sebavedomím, čo samozrejme ovplyvňovalo môj súkromný život. To ale nebolo všetko. Posledné dva roky som z času na čas pociťovala veľkú bolesť a pnutie. V istom momente som sa rozhodla, že je čas prsia vymeniť. Operáciu som odsúvala, nakoľko som bola pracovne veľmi vyťažená, nežijem na Slovensku, potrebovala som si to celé naplánovať a dobre premyslieť. Koncom roka 2018 som sa o môj problém začala naplno zaujímat a hľadala som toho najlepšieho chirurga, ktorý by mi vedel pomôct so všetkým, čo ma trápilo. Nešlo iba o klasickú výmenu silikónov, chcela som lifting, predísť jazvám naviac a takisto som chcela zmenšenie dvorcov. Našla som pána doktora M. Boháča. Všetko som odkonzultovala cez telefón s jeho asistenkou, od začiatku komunikácie som sa cítila veľmi komfortne. Boli veľmi milí, rýchli. Zaslala som svoje fotky cez mail a dohodli sme sa na live konzultácii. Po prílete na Slovensko som okamžite navštívila ordinaciu MUDr. Boháča a musím priznať, že ma jeho profesionalita absolútne presvedčila a odstránil aj posledné percento mojich obáv. Všetko sme prekonzultovali a vykorigoval určité moje predstavy. Po zmeraní mojich proporcií sme sa spoločne dohodli na anatomickom tvare veľkosti 545ml a vložení cez bradavky, nakoľko som aj tie chcela upraviť. O značke silikónov bolo rozhodnuté hneď ako mi ich reálne položil do rúk. Rozhodla som sa pre znacku B-lite , ktora je novinkou a absolútnou špičkou na trhu. Neuveriteľne ľahučký materiál, ktorý nemení tvar a doslova bojuje s gravitáciou. Potvrdila som si to hneď po prebudení z narkózy. Napriek veľkosti 545ml som okamžite cítila odľahčenie na hrudi i chrbáte. Mám iba jeden rez okolo bradavky. Doktor Boháč bol schopný vymeniť silikón, urobiť lifting pŕs a zmenšiť a upraviť dvorce cez jeden jediný rez. Bolesť po operácii bola jeden deň a to minimálna. Už dávno som naspäť vo svojom normálnom režime {operáciu som absolvovala 5.12.2018} a celý zákrok, prístup, team i samotné B-lite si neviem vynachváliť. Zdravotne a takisto mentálne sa cítim úžasne. Sebavedomie sa mi vrátilo okamžite a celkovo sa cítim skvelo.
Ďakujem krásne Dr. M. Boháčovi a jeho teamu za pomoc.

— Nikola

Augmentácia prsníkov doc. Martin Boháč

“Odjakživa som trpela asymetriou prsníkov, tento stav som nejakým spôsobom neriešila až dovtedy, kým som neotehotnela a neporodila. Moje prsia po kojení vyzerali katastrofálne, veľkostne by mi to ani nevadilo, malé prsia sa mi páčia, ale ten hrozný rozdiel, každý prsník ako od inej ženy… Začala som mať dosť veľké komplexy, až natoľko, že mi vadil pohľad do zrkadla, takže voľba bola jasná. Len si vybrať vhodného chirurga. No mala som v tom dosť guláš, nakoľko na internete bolo množstvo aj dobrých aj zlých recenzií na každého, ktorého som pozerala. Skôr som ale vyberala podľa kvantity a nie kvality. Googlila som skoro rok, až kým mi jeden známy neporadil p. doktora Boháča. Objednala som sa na konzultáciu, a tam sme rozhodli. Prístup pána doktora bol dokonalý, uznávam ho hlavne za to, že to nie je jeden z tých chirurgov, ktorí by prišili aj roh jednorožca na čelo len kvôli tomu, že to tak klient chce, aj keď on s tým nesúhlasí, či už po vizuálnej alebo zdravotnej stránke. Práveže poradil, odporučil. Dohodli sme sa na anatomických implantátoch veľkosti 275 a 330 ml. Implantáty mi dával pán doktor cez bradavky, kvôli tej asymetrii. A ani nie mesiac od konzultácie som už mala termín operácie, takže dvojitá radosť.
Operácie som sa bála ako čert kríža, s odstupom času naozaj neviem prečo, všetky kamarátky ma strašili ako sa mesiac nepohnem, ako to strašne bolí… A viete čo? Na druhý deň som doma vysávala, varila a sedela na káve. Bolesti absolútne skoro žiadne, už po 3 dňoch som sa cítila akoby som sa s nimi narodila. Samozrejme, každý organizmus je iný, ale ja by som do toho išla kľudne hneď aj zajtra.
Pán doktor Boháč je veľký odborník, prsia mám na vlas rovnaké, krásne, nie sú vulgárne, ale krásne decentné, presne také, aké poradil, aby sa mi hodili k mojej postave.
Ja dávam 10 prstov z 10, ako pre rozhodnutie dať si prsia zväčšiť, tak aj za precíznu prácu pána doktora a perfektný prístup, a tak isto aj za super prístup jeho asistentky, ktorá mi veľmi ochotne odpovedala na moje častokrát nezmyselné otázky. Ďakujem ďakujem konečne som spokojná.”

—Zuzka

1